EN FA
نمایندگی محصولات جین گلایدر در ایران
 

دوره مبتدی Beginner :
این دوره در ابتدا با تمرین بر سطح صاف روی زمین آغاز میگردد ، 4-6 جلسه تمرین بر سطح صاف روی زمین و در ادامه خلبان به تپه آموزشی با حدود ارتفاع 30 متر منتقل میگردد.

در تپه آموزشی حدود 5-10 پرواز انجام میگیرد و خلبان شیوه صحیح بلند شدن از سطح زمین و فرود آمدن را میآموزد.
سپس کلاس های تئوری با مدت زمان 6 ساعت برگزار میگردد.

در ادامه هنرجو یک پرواز دونفره بهمراه مربی انجام میدهد تا پیش از انجام اولین پرواز بلند آمادگی لازم را کسب نماید و بتواند یک شبیه سازی انجام دهد .

پس از پرواز دونفره ، خلبان به تنهایی 3 پرواز انفرادی را تحت کنترل مستقیم رادیویی مربی انجام میدهد و در نهایت دوره مبتدی را با موفقیت گذرانده است.

جهت کسب اطلاعات دقیق به طرح درس دوره مبتدی مراجعه گردد.


دوره نوایس Novice :

این دوره شامل 25 پرواز و حداقل 20 ساعت تمرین زمینی میباشد که در نهایت خلبان توانایی لازم را جهت انجام پرواز بدون کنترل مستقیم مربی  میآموزد .

جزییات در طرح درس دوره نوایس قابل مشاهده میباشد.


دوره SIV مقدماتی:

به جهت شیوه طراحی پاراگلایدر ها ، این وسیله امکان جمع شدگی در زمان پرواز را دارد ازینرو به جهت حفظ ایمنی خلبان و جلوگیری از حادثه در زمان پرواز در دوره شبیه سازی حالات ناگهانی در پرواز ( SIV ) مقدماتی خلبان میآموزد در مقابل جمع شدگی ها و خطرات حین پرواز چه عکس العمل هایی را انجام دهد

. تعداد پرواز ها در این دوره 10 سورتی میباشد.


دوره اینترمدیت Intermediate :

هدف از این دوره رساندن سطح دانش و مهارت خلبان به سطح مستقل میباشد تا بتواند ضمن حفظ ایمنی خود در پرواز و انجام پرواز مستقل بدون نیاز به کنترل شدن توسط مربی ، زمان پرواز خود را نیز افزایش دهد و بتواند علاوه بر حفظ ارتفاع خود در حین پرواز ، اقدام به افزایش ارتفاع نیز نماید.تعداد پرواز ها در این دوره 60 سورتی میباشد.

جهت کسب اطلاعات دقیق به طرح درس دوره اینترمدیت مراجعه فرمایید.


 
سیلابس و قوانین فدراسیون ورزشهای هوایی جهت آموزش پاراگلایدر